Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Gavin Hood |
5,5
|
|
Richard Kellond
(asystent)
|
||
Dylan Speer
(asystent)
|
||
Phillip Mosoeu
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Gavin Hood |
5,5
|
|
Athol Fugard
(powieść "Tsotsi")
|
8,0
|
|
Maureen Conway
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Wiebina Berrington
(ciągłość scenariusza) (dodatkowy)
|
||
Janine Eser
(redaktor)
|
||
Henrietta Fudakowski
(redaktor)
|
||
Brian Letlhabane
(tłumaczenie)
|
||
Producenci | Ocena | |
Peter Fudakowski
producent
|
||
Janine Eser
współproducent
|
||
Henrietta Fudakowski
współproducent
|
||
Paul Raleigh
współproducent
|
||
Sam Bhembe
producent wykonawczy
|
||
Joseph D'Morais
producent wykonawczy
|
||
Basil Ford
producent wykonawczy
|
||
Alan Howden
producent wykonawczy
|
||
Robert Little
producent wykonawczy
|
||
Rupert Lywood
producent wykonawczy
|
||
Doug Mankoff
producent wykonawczy
|
||
Liza Essers
współproducent wykonawczy
|
||
Gavin Joubert
kierownik produkcji
|
||
Candice Tennant
kierownik produkcji
|
||
Monica Keys
koordynator produkcji
|
||
Nerissa Black
kierownik postprodukcji
|
||
Hakan Kousetta
konsultant produkcji (ds. prawnych)
|
||
Nick Miller
konsultant produkcji (ds. prawnych)
|
||
Linda A. Borgeson
kierownik postprodukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Presley Chweneyagae
Tsotsi
|
7,0
|
|
Mothusi Magano
Boston
|
||
Israel Makoe
Ojciec Tsotsiego
|
||
Percy Matsemela
Sierż. Zuma
|
||
Jerry Mofokeng
Morris
|
||
Benny Moshe
Młody Tsotsi
|
||
Nambitha Mpumlwana
Pumla Dube
|
||
Zenzo Ngqobe
Rzeźnik
|
||
Kenneth Nkosi
Aap
|
||
Thembi Nyandeni
Soekie
|
||
Terry Pheto
Miriam
|
5,0
|
|
Ian Roberts
Kpt. Smit
|
||
Rapulana Seiphemo
John Dube
|
||
Owen Sejake
Gumboot Dlamini
|
||
Zola
Fela
|
||
Sindi Khambule
Matka Tsotsiego
|
||
Marven Lekopotsa
Kierowca Feli
|
||
Bheki Vilakazi
Vendor, gazeciarz
|
||
Craig Palm
Młody gliniarz
|
||
Jeremiah Ndlovu
Stary mężczyzna
|
||
Sibusiso Mkize
Młody Aap
|
||
Samuel Tsebe
Stary mężczyzna z nożem
|
||
Lennox Mathabathe
Policjant
|
||
Eduan van Jaarsveldt
Policjant
|
||
Brian Rolfe
Oficer
|
||
Mbali Khumalo
Dziewczyna
|
||
Joyce Moshoeshoe
Członek gangu
|
||
Moses Timati
Członek gangu
|
||
Enoch Tsotetsi
Członek gangu
|
||
Edward Oliphant
Członek gangu
|
||
Capheus Manamela
Członek gangu
|
||
Ishmael Songo
Członek gangu
|
||
Katlego Maribune
Mały chłopiec
|
||
Tumi Sejake
Mała dziewczynka
|
||
Juwarriyah Nkopane
Mała dziewczynka
|
||
Lindokuhle Tloubatla
Dziecko Miriam
|
||
Nthuthuko Sibisi
Dziecko
|
||
Nonthuthu Sibisi
Dziecko
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Lance Gewer | ||
Jimmy Umba Di Umba
(pomoc techniczna)
|
||
Gareth Penberthy
(pomoc techniczna)
|
||
Tony Rhode
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Paul Hepker | ||
Mark Kilian | ||
Kostiumy | Ocena | |
Nadia Kruger | ||
Pierre Vienings | ||
Gillian Castle
(garderoba)
|
||
Montaż | Ocena | |
Megan Gill | ||
Pravashanee Reddy
(asystent)
|
||
George Chavez
(laborant-opisywacz)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Vusi Mahlasela
wokalista
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Tania Brooke
główny charakteryzator
|
||
Shiralee MacLachlan
charakteryzator (asystent)
|
||
Tania Brooke
główny stylista
|
||
Shiralee MacLachlan
fryzjer (asystent)
|
||
Graham Press
efekty specjalne makijażu
|
||
Jaco Snyman
efekty specjalne makijażu
|
||
Werner Pretorius
efekty specjalne makijażu (technik)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Emilia Roux
scenograf
|
||
Mark Walker
dyrektor artystyczny
|
||
Nhlanhla Bhengu
dekorator wnętrz
|
||
James Lee Taylor
główny rekwizytor
|
||
Sheona Mitchley
rekwizytor
|
||
Francis Grewe
główny architekt
|
||
Raymond Muller
główny architekt
|
||
Michael Hyman
główny malarz
|
||
Charles Keylock
malarz (graffiti)
|
||
Luke Searle
malarz (graffiti)
|
||
Jonathan Hely-Hutchinson
rysownik
|
7,0
|
|
Pete Smith
zbrojmistrz
|
||
Justice Nhlapo
konstruktor dekoracji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Joel Kapend
mikrofoniarz
|
||
Jim Petrak
inżynieria dźwięku
|
||
Julie Vandenberg
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Shaun Murdoch
mikser
|
||
Jim Petrak
mikser ponownego nagrania
|
||
Alexander Saacks
mikser ponownego nagrania
|
||
Jeremy Saacks
mikser ponownego nagrania
|
||
Juliet Phillips
imitator dźwięku
|
||
Casey Stone
mikser muzyki
|
||
Onofre Ortega
mikser dubbingu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Cordell McQueen
koordynator efektów specjalnych
|
6,0
|
|
Davin Dullisear
efekty specjalne
|
||
Graham Press
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Marc Brower
operator kamery
|
||
Carlos Carvalho
operator kamery (dodatkowy)
|
||
Pam Laxen
prowadzący ostrość
|
||
Jason Musgrave
operator kamery (asystent)
|
||
Mark Cooksey
prowadzący ostrość (dodatkowy)
|
||
George Loxton
prowadzący ostrość (dodatkowy)
|
||
Anton Wehmeyer
prowadzący ostrość (dodatkowy)
|
||
Deon Vermeulen
operator steadicam
|
||
Sarel Pretorius
operator steadicam (dodatkowy)
|
||
Simon Cave
mistrz oświetlenia
|
||
Oliver Wilter
oświetlenie
|
||
Patrick Botha
elektryk
|
||
Hannes Erlank
elektryk
|
||
Tyron Mountjoy
elektryk
|
||
Linda Mabasa
elektryk (dodatkowy)
|
||
Andrew Maccallum
elektryk (dodatkowy)
|
||
Casper Mametsi
elektryk (dodatkowy)
|
||
Wellington Mashaba
elektryk (dodatkowy)
|
||
Tebogo Matsebe
elektryk (dodatkowy)
|
||
Lucas Moganedi
elektryk (dodatkowy)
|
||
Dallas Ncala
elektryk (dodatkowy)
|
||
Abel Nyamakazi
elektryk (dodatkowy)
|
||
Edmund Nyamakazi
elektryk (dodatkowy)
|
||
Mark Sherman
elektryk (dodatkowy)
|
||
Karin Alsbirk
fotosista
|
||
Brett Manson
kolorysta
|
||
Isaac Lui
efekty wizualne
|
||
Cyril Schumann
efekty wizualne
|
||
Moonyeenn Lee
dobór obsady
|
||
Mavis Khanye
dodatkowy dobór obsady
|
||
Jaco Espach
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Cordell McQueen
koordynator kaskaderów
|
6,0
|
|
Vadim Dobrin
kaskader
|
||
Kerry Gregg
kaskader
|
||
Wayne Smith
kaskader
|
||
Leila Wreyford
projekt czołówki
|
||
Matthew W. Davis
konsultant (ds. scenariusza)
|
||
Laura Vogt
księgowy produkcji
|
||
Michelle Morgan
księgowy (asystent)
|
||
Lauren Van Rensburg
sekretariat produkcji
|
||
Belinda Kruger
dobór obsady (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…